Podívejte se:

 
 
 
 
 
 
 
 

________________________________________________

 

 

 

 

Plazmové řezací zařízení

(2)

Nabízíme plazmové řezací zařízení značky SHARP

Plazmové řezání bylo vyvinutu v padesátých letech minulého století. Díky schopnosti řezání neželezných kovů, vysoké rychlosti, malému tepelnému ovlivnění materiálu a ekonomické výhodnosti postupně vytlačuje řezání kyslíkem.

Princip plazmového 
řezání spočívá v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku, který je vysokou rychlostí tlačen hnacím plynem do tavícího se materiálu. Na materiál působí kombinace tepelného a dynamického účinku proudícího plazmatu. Tím vzniká úzký a přesný řez bez okují.

Plazmové řezací stroje dělíme na plynové a vzduchové:

  • plynových se využívá argon, vodík a dusík. Používají se především u automatizovaných pálících strojů. Výhodou je vyšší rychlost řezání, nevýhodou vyšší cena za plyn.

  • Vzduchové plazmy jsou nejrozšířenější zařízení pro ruční řezání. Pro nejmenší tloušťky plechů do 5 mm se vyrábějí invertory s integrovaným kompresorem takže jsou velmi mobilní, stačí zásuvka 230V. Výkonnější vzduchové plazmy pro tloušťky materiálů do 40 mm potřebují externí zdroj vzduchu. Vzduch musí být čistý a suchý, jinak se snižuje životnost plazmového hořáku.

Filtrování podle stavu
Výrobků na stranu: 12 24 48 Detaily Třetinová galerie Malé řádky
Filtrovat:
Podle výrobce
Řadit:  Název Cena
Plasma ESAB Cutmaster 60 SL60 6,1m Plasma ESAB Cutmaster 60 SL60 6,1m Kód: S08645
Skladem na prodejně
88750 Kč 71000 Kč
Invertor Plasma CEMONT SHARP 10 Invertor Plasma CEMONT SHARP 10 Kód: 9032
Dostupnost na dotaz
23928 Kč 21535 Kč